Blog

20 marca, 2022

Najlepsze inwestycje w 2022 roku – 3 idee jak i gdzie inwestować

Sytuacja na rynkach finansowych zmienia się w 2022 roku niezwykle dynamicznie. Po kryzysie spowodowanym pandemią koranawirusa, gospodarka zaczęła odżywać, lecz niedawna napaść Rosji na Ukrainę znów wywołała sporo zamieszania w finansach. W związku ze słabnącą siłą polskiego złotego, warto zastanowić się, jak i gdzie inwestować pieniądze w 2022 roku. Oto 3 pomysłyna najlepsze inwestycje.

Najlepsze inwestycje w 2022 roku?

Złotówka słabnie względem zagranicznych walut, a Ty szukasz sposobów na bezpieczeństwo finansowe? Zobacz, jak wyglądać mogą najlepsze inwestycje w 2022 roku. Wybór tego, jak i gdzie inwestować, zależy od wielu czynników. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okażą się przydatne.

1. Europejskie i międzynarodowe rynki giełdowe

Jednym z najciekawszych kierunków dla początkujących inwestorów jest giełda. W XXI wieku inwestycje tego typu są o wiele bardziej przejrzyste i dostępne dla każdego, kto chce spróbować swoich sił. Kupować akcje, waluty czy surowce można bez wychodzenia z domu, a nawet z poziomu własnego telefonu.

stock markets

Internetowe narzędzia inwestycyjne to idealna opcja dla każdego, kto szuka wygodnych opcji zarobkowych. Warto skorzystać ze wparcia profesjonalnych brokerów, za pośrednictwem których można kupować i sprzedawać poszczególne aktywa. Tego typu najlepsze inwestycje wiąże się z ryzykiem, aczkolwiek prawidłowe analizy rynku przełożyć się mogą na sukces w inwestycji.

2. Kryptowaluty, czyli aktywa cyfrowe

Gdy Bitcoin miał swoją premierę w 2011 roku, nikt nie spodziewał się, że rynek kryptowalut tak bardzo się rozrośnie. ATH tego najpopularniejszego na świecie aktywu cyfrowego osiągnął w listopadzie 2021 roku ponad 69 tysięcy dolarów. Wartości wielu innych kryptowalut również stale szybują, co przekłada się na ogromny wzrost zainteresowania inwestorów.

Warto zaznaczyć, że handel krypto odbywa się w trybie 24/7, a dzięki zautomatyzowanym narzędziom inwestycyjnym, możesz bez trudu kupować i sprzedawać aktywa w najlepszym momencie. Wielu profesjonalistów ze sfery finansów twierdzi, że kryptowaluty to przyszłość pieniądza. Czy Bitcoin, Ethereum, Ripple i Dogecoin zastąpią wkrótce dolara lub euro?

3. Najlepsze inwestycje w waluty

Pomimo stale rosnącego rynku krypto, wciąż jeszcze warto inwestować w waluty zagraniczne. Wahania na rynkach są znacznie mniejsze, niż w przypadku aktywów cyfrowych. Dzięki temu, kupno i sprzedaż walut wydaje się nieco bezpieczniejsze, niż inwestycje w kryptowaluty.

kryptowaluty.

W świecie finansów nadal spotkać można się z twierdzeniem, że obrót walutami to najlepsze inwestycje dla każdego. Nowoczesna technologia, wskaźniki i prognozy mogą znacznie pomóc w podejmowaniu właściwych decyzji. Zasada jest prosta: kup walutę, gdy jest najtańsza, a sprzedaj, gdy stanie się najdroższa. To takie łatwe, prawda?

Inwestycja
About Krystyna Jaworska

Leave a Reply