Blog

14 marca, 2022

Jak wygląda handel z wykorzystaniem handlu algorytmicznego?

Zarabianie pieniędzy na kryptowalutach czy akcjach giełdowych wiąże się z ogromem wiedzy, doświadczenia, ale też konieczności podejmowania ryzyka. Ostatecznie jednak jesteśmy zmuszeni poświęcać bardzo dużo czasu na rozwój swoich umiejętności, by być możliwie jak najskuteczniejsi i żeby w rezultacie zarabiać, jak najwięcej. Proces ten da się odrobinę przyspieszyć, jeśli zdecydujemy się zaimplementować wsparcie w postaci handlu algorytmicznego. O co tutaj chodzi?

Co to jest handel algorytmiczny?

Dla wielu osób termin ten brzmi jak czarna magia, choć funkcjonuje on także pod inną nazwą – handlu automatycznego. Wykorzystuje on program komputerowy bazujący na tzw. algorytmach i niejako kierujący transakcją. W rezultacie, na podstawie przygotowanych mu instrukcji, program ten może wykonać za nas część dość męczącej pracy oraz – co ważniejsze – zmaksymalizować nasze zyski.

algorytmiczny

W konsekwencji, zastosowanie handlu algorytmicznego pozwala osiągać zyski znacznie szybciej i częściej, co jest trudne do osiągnięcia lub praktycznie niemożliwe dla człowieka. Przygotowane instrukcje mają zawierać dane dotyczące ceny, czasu, ilości lub mogą być zbudowane wokół praktycznie każdego wzoru matematycznego. Co jest tutaj również kluczowe, to fakt, że niweluje się w ten sposób czynnik ludzki, a więc wpływ emocji na sprzedaż czy kupno. W rezultacie, rynki są bardziej wiarygodne.

W jaki sposób działa taki handel?

Najlepiej rozrysować to na jakimś przykładzie. Powiedzmy, że chcemy kupić jedną z popularnych kryptowalut, ale tylko wtedy, gdy jej wartość osiągnie zadowalający nas próg. W następstwie będziemy chcieli ją jednak sprzedać, ale również tylko w jednym opłacalnym dla nas momencie. I co z tym zrobić? Na logikę – monitorować rynek. Z drugiej strony, można spróbować handlu algorytmicznego.

Handel

Proces będzie przebiegać następująco. Ustawiamy nasz program według wskazanych przez siebie danych. Doprecyzowujemy, kiedy ma nastąpić kupno, a kiedy sprzedaż. A potem – czekamy!  Program będzie sam monitorował cenę kryptowaluty i po spełnieniu warunków, które mu wpisaliśmy, dokonywał zakupu i sprzedaży. Wszystko dzieje się automatycznie, a my zarabiamy!

Jakie są więc zalety handlu algorytmicznego? Cóż, przede wszystkim to, że dane transakcje realizowane są w najlepszych możliwych cenach. Człowiek nie jest w stanie monitorować rynku w tak samo dokładny sposób, jak komputer. Samo składanie zamówień dzieje się natychmiast, a dzięki automatyzacji, transakcja dobiega końca zanim cena ponownie się zmieni. Koszta są stosunkowo niskie, a do tego niwelujemy ryzyko błędu ludzkiego – w końcu, każdy może się pomylić i dokonać niewłaściwej transakcji. Program komputerowy, jeśli posiada odpowiednie instrukcje, nigdy nie popełni błędu.

handel z algorytmicznym

Z handlu algorytmicznego korzystają głównie inwestorzy, którzy kupują duże ilości akcji, a także wszelkiego rodzaju traderzy czy nawet domy maklerskie. Jest to rozwiązanie stosunkowo proste i znacznie ułatwiające działania na rynku walut.

Handlowy
About Krystyna Jaworska

Leave a Reply