Inwestycja w kryptowaluty może nieść za sobą szereg finansowych korzyści. To rynek niepewny i chaotyczny, ale jeśli dobrze go zrozumiemy i wyuczymy się pewnych schematów – może przynieść monstrualne zyski. Wśród czołowych kryptowalut, które wciąż utrzymują wysoką cenę są Bitcoin oraz Ethereum. W tym artykule wspólnie zastanowimy się, jak przebiega proces zakupu takiej kryptowaluty i jakie wymagania trzeba spełnić, aby do transakcji rzeczywiście doszło. Gotowi? No to wio!
Bitcoin i Ethereum to najpopularniejsze kryptowaluty
Każdy, kto wchodzi na rynek kryptowalut z pewnością zaczyna od zainteresowania się Bitcoinem oraz Ethereum. I nic w tym dziwnego – to dwie najbardziej opłacalne kryptowaluty. Ceny za nie osiągają rekordowe liczby, a że kopanie na własną rękę jest mało opłacalne, to większość inwestorów woli udać się na giełdę.
Podczas wyboru miejsca na zakup lub sprzedaż naszych kryptowalut, trzeba koniecznie zwrócić uwagę, jak zbudowana jest strona, na której jesteśmy. Czy są dane kontaktowe? Czy można wypłacić środki? Jak wygląda kantor oraz portfel? Przydatne mogą być także opinie innych inwestorów.
Jak kupić Bitcoina i Ethereum?
Przede wszystkim obie te kryptowaluty możemy nabyć za złotówki oraz inną walutę (o ile jest akceptowalna na giełdzie). Transakcje możemy też sfinalizować przelewem, choć niekiedy istnieje możliwość płacenia gotówką (w kantorze lub kryptomacie).
Gdy już znajdziemy odpowiednią stronę, wyłożymy pieniądze na stół, a dana kryptowaluta zasili nasze konto, to musimy je gdzieś przechowywać. To jedna z najważniejszych rzeczy, bo trzeba pamiętać, że giełdy kryptowalutowe mają tendencję do upadania lub znikania w odmętach internetu. Dlatego też należy założyć tzw. portfel kryptowalut. Może to być albo program albo nawet pendrive. Do tego dołóżmy środki ostrożności w postaci szyfrowania danych i gotowe!
Kryptowaluty możemy przechowywać w portfelu, by przy sprzyjającej cenie ja sprzedać z nadwyżką. Coraz więcej firm honoruje również takie metody płatności, choć jest to najczęściej Bitcoin. Za jakiś czas być może, dzięki zakupionej kryptowaludzie zapłacimy sobie wakacje lub zrobimy pokaźne zakupy w jednej z galerii handlowych.