Blog

17 marca, 2022

Jak kupić Bitcoina i Ethereum? Doradzamy!

Inwestycja w kryptowaluty może nieść za sobą szereg finansowych korzyści. To rynek niepewny i chaotyczny, ale jeśli dobrze go zrozumiemy i wyuczymy się pewnych schematów – może przynieść monstrualne zyski. Wśród czołowych kryptowalut, które wciąż utrzymują wysoką cenę są Bitcoin oraz Ethereum. W tym artykule wspólnie zastanowimy się, jak przebiega proces zakupu takiej kryptowaluty i jakie wymagania trzeba spełnić, aby do transakcji rzeczywiście doszło. Gotowi? No to wio!

Bitcoin i Ethereum to najpopularniejsze kryptowaluty

Każdy, kto wchodzi na rynek kryptowalut z pewnością zaczyna od zainteresowania się Bitcoinem oraz Ethereum. I nic w tym dziwnego – to dwie najbardziej opłacalne kryptowaluty. Ceny za nie osiągają rekordowe liczby, a że kopanie na własną rękę jest mało opłacalne, to większość inwestorów woli udać się na giełdę.

Generalnie, zakup Bitcoina lub Ethereum jest możliwy przez giełdę kryptowalut. Inną alternatywą drogą może być także tzw. kantor kryptowalut. Na rynku istnieje ich całkiem sporo, ale należy zachować tutaj wyjątkową czujność, bo nie są one regulowane prawnie. Dlatego też, jeśli już wybieramy giełdę, to najlepiej, żeby była krajowa. W przypadku wątpliwości lub problemów łatwiej będzie się skomunikować z obsługą i wyjaśnić zamieszanie. Co więcej, na stronie Komisji Nadzoru Finansowego istnieje aktualizowana lista, na której widnieją podmioty podejrzane o oszustwo.

najpopularniejsze kryptowaluty

Podczas wyboru miejsca na zakup lub sprzedaż naszych kryptowalut, trzeba koniecznie zwrócić uwagę, jak zbudowana jest strona, na której jesteśmy. Czy są dane kontaktowe? Czy można wypłacić środki? Jak wygląda kantor oraz portfel? Przydatne mogą być także opinie innych inwestorów.

Jak kupić Bitcoina i Ethereum?

Przede wszystkim obie te kryptowaluty możemy nabyć za złotówki oraz inną walutę (o ile jest akceptowalna na giełdzie). Transakcje możemy też sfinalizować przelewem, choć niekiedy istnieje możliwość płacenia gotówką (w kantorze lub kryptomacie).

kupić Bitcoina

Gdy już znajdziemy odpowiednią stronę, wyłożymy pieniądze na stół, a dana kryptowaluta zasili nasze konto, to musimy je gdzieś przechowywać. To jedna z najważniejszych rzeczy, bo trzeba pamiętać, że giełdy kryptowalutowe mają tendencję do upadania lub znikania w odmętach internetu. Dlatego też należy założyć tzw. portfel kryptowalut. Może to być albo program albo nawet pendrive. Do tego dołóżmy środki ostrożności w postaci szyfrowania danych i gotowe!

Kryptowaluty możemy przechowywać w portfelu, by przy sprzyjającej cenie ja sprzedać z nadwyżką. Coraz więcej firm honoruje również takie metody płatności, choć jest to najczęściej Bitcoin. Za jakiś czas być może, dzięki zakupionej kryptowaludzie zapłacimy sobie wakacje lub zrobimy pokaźne zakupy w jednej z galerii handlowych.

Bitcoina i Ethereum
About Krystyna Jaworska

Leave a Reply