Blog

21 kwietnia, 2022

Bitcoin jako inwestycja długoterminowa? Oto, co musisz wiedzieć

Nie jest tajemnicą, że to właśnie Bitcoin od lat stanowi najpopularniejszą i najdroższą kryptowalutę. To właśnie on zapoczątkował trend cyfrowych walut, których rynek dzisiaj wart jest bajońskie i wręcz niewyobrażalne pieniądze. Wiele osób postrzega też Bitcoina jak inwestycję długoterminową. Z czego to wynika?

Bitcoin – inwestycja, która się może opłacić

Bitcoin jest jedną z bardziej stabilnych kryptowalut. Obecnie jednak koszt jednego Bitcoina to dziesiątki tysięcy dolarów, dlatego też taka inwestycja będzie nas sporo kosztować. Z czasem, gdy wartość Bitcoina się podniesie możemy się jednak spodziewać spektakularnych zysków.

Według analityków wartość Bitcoina będzie szybować w górę z każdym rokiem. Oczywiście, nie musimy inwestować wszystkich dostępnych środków. Nawet stosunkowo niewielka inwestycja w Bitcoina w perspektywie długiego czasu może się bardzo opłacić.

Ile muszę czekać na realny zysk?

Bitcoin investice długoterminowa. Na kulminacyjny moment można niekiedy czekać całymi latami. Istnieje tutaj wprawdzie spore ryzyko, że zainwestowanych pieniędzy już nie odzyskamy, ale biorąc pod uwagę fakt, jak szybko rozwija się rynek kryptowalut szansa na taki stan rzeczy jest raczej niewielka.

W Bitcoina najlepiej zainwestować w dwóch momentach – gdy lekko tanieje i gdy zaczyna drożeć. W obu przypadkach jednak na tym skorzystamy. Bitcoin cena jako inwestycja długoterminowa sprawdzi się dlatego, że jest najbardziej rozpoznawalną walutą na rynku, która (według analityków) wciąż będzie zyskiwać na wartości. Jest ona również dość stabilna i nie wykazuje tak częstych spadków wartości, jak inne kryptowaluty. W przeciwieństwie do inwestycji krótkoterminowych, te długoterminowe mogą być bardziej opłacalne. Wynika to z faktu, że to właśnie w dłuższej perspektywie czasu można zarobić więcej pieniędzy. Niestety, wymaga to cierpliwości i odpowiedniego zabezpieczenia finansowego. Z drugiej strony, rynek ten cechuje się ogromną zmiennością, toteż warto regularnie poszerzać swoją wiedzę i monitorować wchodzące na rynek nowe kryptowaluty. Jest to dobre rozwiązanie przy szybkich i krótkoterminowych inwestycjach, gdzie dana waluta osiąga satysfakcjonującą wartość, ale też dość szybko rynek o niej zapomina. Bitcoin od lat króluje wśród wszystkich innych kryptowalut, dzięki czemu w perspektywie długofalowej warto postawić właśnie na niego.

Bitcoina i Ethereum , , ,
About Krystyna Jaworska

Leave a Reply